Dažnai susiduriame su klientais, kurie turi įsigiję nebaigtą statyti blokuotą namą. Keli niuansai iš praktikos.
Nesiimsiu nagrinėti priežasčių kodėl statytojai – vystytojai nusprendžia užregistruoti nebaigtos statybos namą (kokia 80%), parduoda jį. Tam tikriausiai yra ne viena priežastis. Vėliau įsigiję klientai patys turi pasirūpinti namo įteisinimo procedūromis. Tačiau tai labai dažna nūdienos praktika.
Gerai, jei statytojai perduoda tvarkingą dokumentaciją. Tuomet lieka sukomplektuoti standartinius namo pridavimui reikalingus dokumentus ir viską suderinti su inspekcija. Tačiau dažnu atveju reikia paplušėti ir ieškant dokumentų, kurie buvo naudoti statybų pradžioje. Tas apsunkina pridavimo procedūrą.
Namo pridavimo kaina yra vienas iš aktualiausių klausimų klientui. Kažkaip natūraliai atrodo, kad namas statytas ir parduotas taupant – nedidelis sklypas, nedidelis namas, statytojas sakė “visi dokumentai tvarkingi”. Tačiau blokuoto namo pridavimas kainuoja daugiau nei paprasto vieno buto gyvenamojo namo. Pora labai paprastų priežasčių:
- techninė statybų priežiūra (ir privalomas jos draudimas);
- akustiniai garso tyrimai;
Šie dalykai yra privalomi ir dvibučiams ir blokuotiems namams. Ir jie kainuoja.
Pabaigėm dirbti su pora blokuotų namų Kalnėnuose. Turiu pagirti vystytojus. Patiko tiek namų architektūra, tiek kvartalo išplanavimas. Tiesa vieną namą pavyko įteisinti labai greit. Su kitu užtrukom ilgiau. Ką darysi – visur dirba žmonės. Visi turi savo požiūrį į dalykus.
Pridavimo darbai baigti. Klientams lieka užsiregistruoti namus kaip baigtus 100proc.